Atrakcje trasy transsyberyjskiej

  • Całodniowa wycieczka Krugobajkałką

Podczas wycieczki Koleją Transsyberyjską można zwiedzić wiele wspaniałych miejsc. Jej atrakcyjność zwiększa się tym bardziej na trasie Rosja-Mongolia-Chiny, podczas której można zobaczyć trzy kraje, stolice i kultury. Poniżej przedstawiamy najważniejsze atrakcje, jakie czekają Państwa podczas wycieczki Koleją Transsyebryjską. Są to miejsca, których nie powinno zabraknąć w planie podróży, a także opcje dodatkowe, które można uwzględnić mając do dyspozycji więcej czasu. Znajdą tu Państwo także informacje i wskazówki dotyczące ilości czasu potrzebnego na zwiedzenie poszczególnych miejsc, co z pewnością ułatwi planowanie wycieczki. Przedstawimy Państwu także możliwości przedłużenia wyprawy transsyberyjskiej, co uczyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną:

Atrakcja
Opis Dworzec
Jezioro Bajkał, Wyspa Olchon perła Syberii, duża atrakcja dla miłośników przyrody Irkuck
Krugobajkałka atrakcyjna całodniowa wycieczka koleją wzdłuż Jeziora Bajkał Irkuck
Jurta mongolska nocleg z pełnym wyżywieniem w jurcie mongolskiej pośrod pięknej przyrody Ułan Bator
Wycieczki po Mongolii możliwość poznania prawdziwej Mongolii z lokalnym angielsko-języcznym przewodnikiem Ułan Bator
Mur Chiński światowe dziedzictwo UNESCO i największa budowla na świecie Pekin
Wycieczki do Tybetu przejazd Koleją Tybetańską do Lhasy + wycieczka objazdowa po Tybecie Pekin
Wycieczki do Japonii promem lub samolotem z Władywostoku do Japonii + wycieczka koleją po Japonii Władywostok
Dalsza podróż do Korei Północnej pociągiem z Pekinu przez Koreę do Władywostoku – tak, jest to możliwe i można przy okazji zwiedzić ten odizolowany kraj Pekin i Władywostok

Przystanki na trasie

Czy podczas podróży Koleją Transsyberyjską warto planować dużo przystanków? Wszystko zależy od Państwa oczekiwań, przyzwyczajeń, potrzeb i zainteresowań. Na to pytanie Państwa odpowiedź będzie zatem najbardziej trafiona, my jednak chętnie pomożemy w podjęciu ostatecznej decyzji. Tym bardziej, że dużo zależy także od rozkładu jazdy pociągów i od ram czasowych, jakie mają Państwo do dyspozycji na całą trasę. W dziale Przystanki na trasie transsyberyjskiej znajdą Państwo zestawienie wszystkich najważniejszych miast i atrakcji Kolei Transsyberyjskiej – po kliknięciu na daną atrakcję lub metropolię ukażą się szczegółowe informacje i rady dotyczące zalecanego czasu na zwiedzanie.

Jezioro Bajkał

Ile dni warto przeznaczyć na Jezioro Bajkał? Czy bardziej opłaca się pojechać do Listwianki, czy na Wyspę Olchon? Gdzie nad Bajkałem dojazd z Irkucka jest najłatwiejszy? Kiedy Bajkał zamarza i na ile czasu? Kiedy można bezpiecznie spacerować po zamarzniętym jeziorze? Na te wszystkie pytania oraz wiele innych informacji znajdą Państwo w dziale dotyczącym Jeziora Bajkał i Wyspy Olchon.

Krugobajkałka

O co chodzi z tą wycieczką Krugobajkałką? Ile ona trwa i czy warto wydać na nią ponad 100 euro od osoby? W jaki sposób odbywa się ta wycieczka, gdzie się zaczyna i kończy? Aby zdobyć te informacje, zapraszamy do działu dotyczącego Krugobajkałki.

Jurta mongolska

Myśl o noclegu w tradycyjnej jurcie mongolskiej brzmi bardzo atrakcyjnie, jednak wielu z Państwa na pewno zastanawia się, jak taki nocleg wygląda i gdzie można go wykupić. Poza tym wielu nurtują pytania praktyczne, takie jak: czy należy zabrać ze sobą śpiwór i ręcznik, czy otrzyma się je na miejscu? Czy jurtę wykupuje się tylko dla siebie, czy nocuje się z innymi osobami? Czy na miejscu otrzyma się wyżywienie i czy są możliwe jakieś formy aktywnego wypoczynku na łonie przyrody? Na wiele takich pytań znajdą Państwo odpowiedzi w dziale Nocleg w jurcie mongolskiej.

Wycieczka po Mongolii

Wielu z Państwa marzy o tym, żeby poznać prawdziwą Mongolię i wpleść w wycieczkę Koleją Transsyberyjską wycieczkę tenerową. Prawdą jest, że prawdziwa Mongolia zaczyna się poza Ułan Bator. Wielodniowe wycieczki samochodem terenowym z kierowcą i przewodnikiem są jednak bardzo drogie. Można jednak zobaczyć wszystkie trzy przeciwstawne mongolskie krajobrazy (pustynię, góry i step) już podczas 2-3 dniowej wycieczki w kierunku Karakorum. Ile kosztuje taka krótka wycieczka oraz jakie są możliwe opcje dowiedzą się Państwo na naszej głównej stronie w dziale Mongolia wycieczki.

Mur Chiński

Będąc w Pekinie warto skorzystać z okazji i wybrać się na wycieczkę do Muru Chińskiego. Akurat niedaleko Pekinu znajdują się jego najlepiej zachowane odcinki. Wycieczka z Pekinu należy zatem do głównych atrakcji wizyty w chińskiej stolicy i warto zaplanować na nią jeden cały dzień. Informacje o różnych możliwościach i opcjach oraz ich ceny znajdą Państwo w dziale Mur Chiński.

Koleją do Tybetu

Wielu z Państwa marzy o tym, żeby z Pekinu pojechać dalej do Tybetu. Dla niektórych Tybet jest nawet celem sam w sobie, a przejazd Koleją Transsyberyjską jedynie drogą do tego celu. Jako specjaliści w przejazdach kolejowych po Syberii oferujemy Państwu także cenne wskazówki i pomoc w przygotowaniu dalszej eskapady do Lhasy i odbyciu wycieczki objazdowej po Tybecie. Więcej informacji na naszej głównej stronie Tybet wycieczki.

Promem do Japonii

Na naszej głównej stronie w dziale Wycieczki do Japonii znajdą Państwo kilka gotowych propozycji oraz wiele wskazówek i informacji dotyczących podróżowania koleją po Japonii, przykładowo także informacje o przeprawie promowej z Władywostoku i możliwości wykupienia słynnego biletu turystycznego Japan Rail Pass.

Pociągiem do Korei Północnej

Kto z Państwa wiedział, że ten odosobniony kraj można zwiedzić jadąc pociągiem z Pekinu do Władywostoku? Alternatywnie możliwy jest lot z Władywostoku do Pjongjang i kontynuacja podróży pociągiem do Pekinu – przez Koreę Północną! Obie te opcje umożliwiają włączenie Korei Północnej do trasy Kolei Transsyberyjskiej zarówno z Władywostoku, jak i z Pekinu. Dokładne informacje i konkretne propozycje wycieczek znajdą Państwo w naszym głównym portalu w dziale Wycieczki do Korei Północnej.

Mogą Państwo zamówić u nas każdy odcinek trasy i każdą klasę biletową.

Wspólnie stworzymy indywidualną koncepcję podróży i zrealizujemy wycieczkę według Państwa pomysłu!

Zapytaj o wycieczkę:

Skontaktuj się z nami:

Zapraszamy również do naszego biura w Berlinie!

Print Friendly, PDF & Email

  • EYAND TRAVEL logografika