Jak kupić bilet na Kolej Transsyberyjską?

Kolej Transsyberyjska - Bilet kolejowy w Rosji

Jaki jest najlepszy sposób rezerwacji biletów na przejazd Koleją Transsyberyjską? Czy trzeba je rezerwować z dużym wyprzedzeniem, czy też dobre miejsca będą jeszcze dostępne w dniu planowanego odjazdu z Moskwy?

Te pytania zadaje sobie każdy, kto planuje wycieczkę indywidualną Koleją Transsyberyjską. Odpowiedź na nie jest stosunkowo prosta: wszystko zależy od daty podróży – jeżeli podróż planują Państwo ścisłym latem, wówczas w dniu odjazdu nie będzie już biletów w okienku kasy na miejscu, a nawet jeśli tak, to będą to szczątkowe miejsca w najgorszych częściach wagonu: na samym końcu, w pobliżu toalet i przeważnie będą to górne łóżka (w wagonach 3 klasy zostają zwykle już same mniej atrakcyjne łóżka boczne).

W pierwszej kolejności wykupione zostają bilety 1 i 3 klasy. 1 klasa, gdyż wagony tej klasy nie są dostępne we wszystkich pociągach transsyberyjskich i dodatkowo na cały pociąg przypada zwykle tylko jeden wagon 1 klasy. 3 klasa z kolei dlatego, że jest najtańsza. Tuż przed odjazdem pozostają zatem zwykle same szczątkowe miejsca w wagonach 2 klasy.

Jeśli jadą Państwo ze znajomymi lub rodziną (w kilka-kilkanaście osób), wykupienie dobrych miejsc w jednym przedziale, a nawet w tym samym wagonie na miejscu na krótko przed odjadem graniczy z cudem.

Bilety na odcinki międzynarodowe, jak np. Ułan Bator – Pekin lub Irkuck – Ułan Bator są często wykupione już na kilka miesięcy przed odjazdem. Są dwa powody takiej sytuacji: po pierwsze pociągi kursują na trasach międzynarodowych bardzo rzadko (2-5 razy w tygodniu), a po drugie pociągi te są latem rezerowane przez wielkich organizatorów dla całych grup. Może to zatem spowodować, że już w styczniu nie będzie biletów indywidualnych na konkretny dzień odjazdu ścisłym latem. Polecamy zatem przysłanie indywidualnego zamówienia na lato jeszcze w listopadzie poprzedniego roku. Alternatywą jest także zmiana daty odjazdu.

Mogą Państwo zamówić u nas każdy odcinek trasy i każdą klasę biletową.

Wspólnie stworzymy indywidualną koncepcję podróży i zrealizujemy wycieczkę według Państwa pomysłu!

Zapytaj o wycieczkę:

Skontaktuj się z nami:

Zapraszamy również do naszego biura w Berlinie!

Print Friendly, PDF & Email

  • EYAND TRAVEL logografika