Podróż Koleją Transsyberyjską z dziećmi

  • Bliskość zwierząt w Mongolii

Kolej Transsyberyjska z dzieckiem?

Chętnie pomożemy Państwu zaplanować podróż Koleją Transsyberyjską z dziećmi, doradzimy w zakresie wyboru przystanków, hoteli i programu zwiedzania, które byłyby warte polecenia podczas podróży z małymi lub dużymi podopiecznymi.

Opracowaliśmy obie trasy – do Władywostoku i Pekinu w taki sposób, aby były zarazem komfortowe i ciekawe przy wyjeździe z dzieckiem:

Wycieczka PEKFAM – 16 dni, od 1.795 € + 350 €
->> Trasa: Moskwa – Irkuck / Listwianka / Jezioro Bajkał – Ułan Bator / Park Narodowy Gorkhi-Terelj – Pekin / Mur Chiński

Wycieczka VVOFAM – 20 dni, od 1.235 € + 379 €
->> Trasa: Moskwa – Irkuck / Listwianka / Jezioro Bajkał – Władywostok

Oczywiście możliwe są także inne trasy i inne przystanki po drodze. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem!

Trasa z Moskwy przez Mongolię do Pekinu z przystankiem nad Jeziorem Bajkał najlepiej nadaje się na podróż z dzieckiem od 3 lat, gdyż jest najbardziej urozmaicona.

W każdym miejscu na trasie wyszukaliśmy i dla Państwa dobre dla rodzin z dziećmi hotele. Chętnie doradzimy i pomożemy Państwu w należytym przygotowaniu do podróży, które w wypadku podróży z dzieckiem powinno być jak najlepiej przemyślane.

Najlepszy czas na podróż z dzieckiem

Rodzinom z dziećmi polecamy odbyć podróż Koleją Transsyberyjską między połową czerwca a początkiem września (optymalny jest lipiec). Wszędzie na trasie jest wtedy na tyle ciepło, że nie ma potrzeby zabierania ze sobą wielu ubrań na różną pogodę.

Lód na Jeziorze Bajkał rozmarza bardzo długo – zdarza się, że w maju jezioro jest jeszcze w pewnych miejscach zamarznięte. W czerwcu woda w jeziorze jest zatem jeszcze lodowata i nawet do sierpnia nie zdąży nagrzać się na tyle, żeby była przyjemnie ciepła. Urlop nad Bajkałem nie oznacza zatem ciepłych kąpieli.

Wycieczka Koleją Transsyberyjską do Pekinu oznacza przejazd pociągami liniowymi przez 7.622 km, natomiast do Władywostoku – ponad 9.000 km. Trasa prowadzi w obu wypadkach przez Syberię, górskie tereny Uralu i wiele syberyjskich metropolii. Następnie przewidziany jest przejazd przez rosyjską republikę Buriacji, włącznie z jej stolicą Ułan Ude. Na tym etapie trasa rozwidla się i prowadzi albo do Pekinu – przez mongolskie stepy i pustkowia, na tle których migoczą białe sylwetki mongolskich jurt, albo też do Władywostoku przez rosyjski Daleki Wschód. Trasa do Władywostoku oznacza około półtorej doby więcej w pociągu od trasy transmongolskiej.

Na stacjach pośrednich takich jak Jekaterynburg, Nowosybirsk czy Krasnojarsk można spróbować świeżo przygotowanych produktów kupując je za grosze od lokalnych sklepikarzy i sprzedawców peronowych – słynnych „babuszek”. W pociągach jest zwykle dostęþny wagon restauracyjny, który jest wprawdzie stosunkowo drogi, jednak korzystanie z niego w wypadku rodziny jest dość wygodne. Posiłki można też zamawiać do przedziału prosząc konduktora o przyniesienie ich z wagonu restauracyjnego – oczywiście należy w takim wypadku konduktorowi zapłacić napiwek. Między Irkuckiem a Ułan Bator wagon restauracyjny jest doczepiony do składu pociągu tylko na terytorium Rosji. Od granicy z Mongolią nie ma już możliwości korzystania z niego, jednak ponieważ granicę pociąg przekracza późno w nocy, a przyjazd do Ułan Bator jest wcześnie rano, nie ma to dużego znaczenia.

W każdym wagonie znajdują się na obu końcach dwie toalety z umywalką oraz samowar z wrzącą wodą dostępną przez 24 godziny na dobę. Woda jest bezpłatna i można z niej korzystać o dowolnej porze dnia i nocy. Jest to dość praktyczne w wypadku podróżowania z dziećmi, szczególnie z małymi bobasami. W większości pociągów prysznice nie są dostępne. Niektóre pociągi dysponują specjalnym wagonem prysznicowym, jednak tej opcji w pociągach liniowych nie da się zagwarantować.

Więcej informacji o podróżowaniu w poszczególnych klasach znajdą Państwo na naszych stronach:

Wagon 3 klasy

Wagon 2 klasy

Wagon 1 klasy

Mogą Państwo zamówić u nas każdy odcinek trasy i każdą klasę biletową.

Wspólnie stworzymy indywidualną koncepcję podróży i zrealizujemy wycieczkę według Państwa pomysłu!

Zapytaj o wycieczkę:

Skontaktuj się z nami:

Zapraszamy również do naszego biura w Berlinie!

Print Friendly, PDF & Email

  • EYAND TRAVEL logografika