Jakie pociągi wybieramy dla Państwa?

Wagony

Wagon 3 klasy

Schemat wagonu 3 klasy

Wagon 2 klasy

Schemat wagonu 2 klasy

Wagon 1 klasy

Schemat wagonu 1 klasy

Pociągi

  • Pociąg nr 5 z Ułan Bator do Moskwy

Godzina przyjazdu i odjazdu

Przy wyborze połączeń kierujemy się przede wszystkim dogodnymi godzinami odjazdu i przyjazdu. Jest to o wiele ważniejsze niż wybieranie na przejazd najlepszych pociągów firmowych, niezależnie od ich rozkładu jazdy. Przejazd najlepszym pociągiem liniowym na niewiele się zda, jeśli odjazd nastąpi o 2.30 w nocy i przyjazd nastepnego dnia o 4.50 nad ranem. Podróż nieco starszym pociągiem niefirmowym, ale w dogodnych godzinach będzie z pewnością mniej męcząca. Komfort jazdy zależy bowiem nie tylko od jakości pociągu, ale przede wszystkim od tego, czy będą Państwo wyspani i będą mogli dzięki temu cieszyć się podróżą i programem zwiedzania następnego dnia.

Trasy międzynarodowe

Między Irkuckiem, Ułan Bator i Pekinem kursuje zaledwie kilka pociągów w tygodniu. Wszystkie z nich mają identyczne godziny przyjazdu i odjazdu. Na trasach międzynarodowych wybór jest zatem niewielki. Na szczęście godziny te są dość dogodne, co daje duży komfort podczas podróży. Oba pociągi odjeżdżają wcześnie rano, dzięki czemu można podziwiać z okien pociągu piękne krajobrazy rosyjskiej Republiki Burjacji i następnie Mongolii. W ciągu pierwszych godzin od odjazdu z Irkucka można dodatkowo fotografować pociąg jadący brzegiem Bajkału.

Wycieczki grupowe

Wycieczki grupowe z polskim pilotem odbywają się zawsze pociągami liniowymi. Grupy podróżują w wagonach sypialnych 2 klasy z przedziałami 4-osobowymi, które można zamknąć od wewnątrz. W każdym przedziale znajdują się dwa łóżka na dole i dwa na górze. Pomiędzy dolnymi łóżkami przy oknie stoi mały stolik. W każdym wagonie znajdują się dwie toalety z umywalkami. Dostępny jest także samowar z gorącą wodą, z którego można korzystać nieodpłatnie przez 24 godziny na dobę. W niektórych pociągach przedziały są dodatkowo wyposażone w niewielki telewizor.

Zależy nam na tym, aby w każdym pociągu grupa podróżowała razem w jednym przedziale. Dlatego dla osób, które chcą mieć przedział wyłącznie dla siebie, rezerwujemy miejsca w tym samym wagonie, razem z grupą. Może się jednak zdarzyć, że ze względu na cenę, ograniczenia techniczne lub brak miejsc w jednym wagonie, wykupimy dla tych osób przedział 2-osobowy w wagonie 1 klasy – oddzielnie od grupy. Jednak nawet w takim wypadku podróżujący z Państwem pilot wycieczki będzie się troszczył o wszystkie osoby.

Zdjęcia wagonów

Zdjęcia wagonów i przedziałów oraz obszerne informacje dotyczące poszczególnych klas biletowych znajdą Państwo na naszych stronach:

Kolej Transsyberyjska 1 klasa

Kolej Transsyberyjska 2 klasa

Kolej Transsyberyjska 3 klasa

Cały przedział

Za dopłatą możliwe jest zamówienie całego przedziału 4-osobowego do wyłącznej dyspozycji 1, 2 lub 3 osób lub alternatywnie przedziału 2-osobowego dla 1 osoby. Z tej możliwości mogą skorzystać podróżujący razem znajomi lub rodzina. Nie we wszystkich krajach jest to możliwe – przykładowo koleje w Chinach i Indiach nie przewidują takiej opcji ze względu na zbyt dużą liczbę pasażerów w stosunku do miejsc w pociągach.

Magistrala Bajkalsko-Amurska

Na trasie Magistrali Bajkalsko-Amurskiej kursuje niewiele pociągów. Dlatego też podczas wycieczki tą trasą wybór pociągów jest niewielki. Należy wyjść z założenia, że na większości odcinków kursuje maksymalnie jeden pociąg dziennie. Nie tylko kursuje tutaj mało pociągów, lecz dodatkowo żaden z nich nie prowadzi w składzie wagonów 1 klasy z przedziałami 2-osobowymi. Dlatego osoby, które wykupią pakiet komfortowy będą podróżować na całej trasie w przedziale 4-osobowym 2 klasy, który zarezerwujemy do Państwa wyłącznej dyspozycji.

Mogą Państwo zamówić u nas każdy odcinek trasy i każdą klasę biletową.

Wspólnie stworzymy indywidualną koncepcję podróży i zrealizujemy wycieczkę według Państwa pomysłu!

Zapytaj o wycieczkę:

Zapraszamy również do naszego biura w Berlinie!
W dzielnicy Prenzlauer Berg w spacerowej odległości pomiędzy dworcami S-Bahn:
Schönhauser Allee i Gesundbrunnen
znajdą nas Państwo na ulicy Isländische Str. 2a.

Print Friendly, PDF & Email
  • EYAND TRAVEL logografika