Wycieczka koleją z Moskwy do Pekinu

Wycieczka wedle upodobań

Wycieczka Koleją Transsyberyjską z Moskwy do Pekinu jest możliwa na wiele sposobów. Można pojechać w wybranym terminie z grupą i polsko-języcznym pilotem lub całkowicie indywidualnie z przyjaciółmi lub rodziną. Dla obu tych wariantów istnieje ponadto wiele dodatkowych opcji i możliwości!

Jako specjaliści w przejazdach liniową Koleją Transsyberyjską chętnie doradzimy Państwu w wyborze i pomożemy przeżyć podróż zgodnie z Państwa życzeniami, możliwościami i potrzebami.

Oferujemy przejazdy koleją liniową, nie możemy zatem dostosować rozkładu jazdy do Państwa dat podróży. Możemy jednak skroić wyprawę w wybranym przez Państwa terminie w taki sposób, żeby spełniła Państwa życzenia i oczekiwania.

Oczywiście ze względu na epidemię beztroskie podróżowanie po Azji nie jest jeszcze możliwe. Zapraszamy jednak do zapoznania się już teraz z różnymi opcjami i wariantami podróży, żeby później wybrać tylko termin wyprawy i cieszyć się już teraz na ten jedyny w swoim rodzaju urlop, jakim jest przejazd Koleją Transsyberyjską!

Wycieczka z polskim pilotem 2021

Oczywiście nikt dziś jeszcze nie wie, czy podróżowanie Koleją Transsyberyjską w 2021 roku będzie możliwe. Terminy naszych grupowych wycieczek są jednak już rozpisane:

Pierwszy termin: 20.06.-05.07.2021
Drugi termin: 12.07.-27.07.2021

Pierwsza wycieczka trwa 16 dni i kosztuje 2.895 € od osoby w pokoju dwuosobowym w hotelach i przedziale 4-osobowym we wszystkich pociągach na trasie. Drugi termin to 17 dni i cena 2.995 €. Na naszje stronie https://kolej-transsyberyjska.pl/wycieczka/pekplt/ znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące obu terminów.

Grupy liczą maksymalnie 20 osób + pilot. Pilot towarzyszy grupie z/do Warszawy. Można oczywiście lecieć z dowolnego innego miasta na całym świecie i spotkać się z grupą w moskiewskim hotelu lub zarezerwować pociąg do Warszawy, zanocować przed wyprawą i przy okazji zwiedzić polską stolicę.

Program naszych wycieczek grupowych jest klasyczny i obejmuje wszystkie ważne punkty na trasie Moskwa-Pekin, takie jak: Moskwa, Jezioro Bajkał, Mongolia i Pekin z Wielkim Murem Chińskim. Celowo nie dodaliśmy więcej przystanków na trasie, ponieważ wycieczka Koleją Transsyberyjską przez Rosję, Mongolię i Chiny jest już i tak bardzo zróżnicowana, atrakcyjna i dość intensywna. Wszystkie inne atrakcje można równie dobrze zobaczyć podczas kolejnej wyprawy.

Szczegółowo program naszych wycieczek grupowych do Pekinu obejmuje następujące atrakcje:

W Rosji:
– Kreml i Plac Czerwony
– rejs po rzece Moskwie
– wycieczka moskiewskim metrem
– panorama stolicy ze Wzgórz Worobiowych
– Uniwersytet Moskiewski – jedna z Siedmiu Sióstr Stalina
– rejs statkiem po Jeziorze Bajkał
– Muzeum Bajkalskie
– punkt widokowy Szczyt Czerski
– skansen w Talcy
– miasto Irkuck

W Mongolii:
– nocleg w mongolskiej jurcie z pełnym wyżywieniem
– klasztor Gandan w Ułan Bator
– panorama miasta ze wzgórza Zaisan
– wieczorek folklorystyczny w stolicy Mongolii

W Chinach:
– Zakazane Miasto i plac Tiananmen w Pekinie
– Świątynia Nieba w Pekinie
– Wielki Mur Chiński
– grobowce dynastii Ming w pobliżu Pekinu
– słynna kaczka pekińska

Oczywiście sam przejazd pociągiem transsyberyjskim przez równinną Syberię, Republikę Burjacji, mongolskie stepy i pustynne pustkowia, a następnie górskie tereny Chin to jedna z głównych atrakcji każdej wycieczki Koleją Transsyberyjską! Podczas podróży do Pekinu będzie do pokonania ponad 7000 km pociągiem przez trzy kraje, trzy kultury i bardzo różne krajobrazy!

Wycieczka indywidualna do Pekinu

Wycieczka indywidualna jest możliwa w dowolnie wybranym terminie, jest też wiele różnych opcji przejazdu. Nie ma konieczności dostosowania swojego urlopu do terminów grupowych, jedyne ograniczenie to rozkład jazdy liniowych pociągów transsyberyjskich. Szczególnie na trasach międzynarodowych kursuje niewiele pociągów, jednak nawet przy sztywnych ramach urlopowych jesteśmy w stanie ułożyć atrakcyjny plan podróży spełniający Państwa oczekiwania.

Na naszej stronie opublikowaliśmy już kilka przykładów wycieczek indywidualnych do Pekinu, które mogą posłużyć jako inspiracja do stworzenia własnej trasy i własnej koncepcji wycieczki:

PEK -> jest to klasyczna 16-dniowa wycieczka z przystankiem w Irkucku, pobytem nad Jeziorem Bajkał + przystankiem w Ułan Bator i noclegiem w jurcie mongolskiej

TSB -> ta sama wyprawa w 20 dni, czyli po jednym dniu więcej w każdym miejscu

PEM -> odwrócona trasa z Pekinu do Moskwy

PEKOLH -> dodatkowo Wyspa Olchon

PEKNOV -> dodatkowo Nowosybirsk

Wszystkie wymienione wyżej atrakcje naszych grupowych programów powinny znaleźć się także w planie wycieczki indywidualnej. Ponadto jest jeszcze wiele dodatkowych opcji i możliwości – przykładowo mogą Państwo przedłużyć o kilka dni swój pobyt nad Bajkałem i pojechać dodatkowo na Wyspę Olchon. Można także dodać przystanki między Moskwą a Irkuckiem – jest to najdłuższy na trasie kolejowy odcinek trwający prawie 4 dni. Osoby mające czas i budżet na więcej przystanków mogą wysiąść dodatkowo np. w Jekaterynburgu, Kazaniu, czy Nowosybirsku, zanocować tam, zwiedzić miasto i następnego dnia ruszyć w dalszą podróż. Po dotarciu do Ułan Bator możliwa jest dodatkowo kilku- lub nawet kilkunastodniowa wycieczka objazdowa autem terenowym po Mongolii. Z Pekinu można pojechać z naszym biurem dalej do Japonii, Tybetu, Szanghaju, czy Hongkongu.

W każdym mieście jest do wyboru wiele dobrych miejsc noclegowych, z których przynajmniej kilka możemy szczególnie polecić i dostosować rodzaj kwatery do Państwa budżetu. Nawet w dużych i drogich metropoliach, takich jak Moskwa, czy Pekin możemy zaoferować przystępne cenowo, wygodne i bardzo dobrze zlokalizowane hostele, hotele i inne miejsca noclegowe. Podobnie na trasach transsyberyjskich kursuje kilka rodzajów pociągów, w których można wykupić trzy rodzaje biletów. To zatem my dopasowujemy szczegóły do Państwa życzeń i możliwości, a nie Państwo swoje marzenia i życzenia do naszych wymagań.

Jako doświadczeni specjaliści od przejazdów transsyberyjskich chętnie doradzimy Państwu i pomożemy ułożyć plan wycieczki w taki sposób, żeby spełniała ona Państwa wymagania i zarazem była dostosowana do Państwa możliwości budżetowych – dlatego zwykle dla każdej trasy przejazdu oferujemy trzy rodzaje pakietów:

Pakiet ekonomiczny – oznaczający podróż w wagonie sypialnym 3 klasy i noclegi w dobrych hostelach i kwaterach prywatnych w centrum miast.

Pakiet standardowy – oznaczający podróż w przedziale 4-osobowym 2 klasy i noclegi w dobrych 3* hotelach w centrum miast.

Pakiet komfortowy – oznaczający podróż w przedziale 2-osobowym 1 klasy i noclegi w dobrych 3*-4* hotelach w centrum miast.

Oczywiście pakiety można ze sobą kombinować. Przykładowo możliwy jest przejazd w przedziale 2-osobowym 1 klasy i noclegi w hostelach lub odwrotnie. Za dopłatą możliwe jest także wykupienie całego przedziału 4-osobowego dla 3 osób lub przedziału 2-osobowego dla 1 osoby.

Niezależnie od wybranego pakietu w cenach naszych wycieczek jest także nocleg w jurcie mongolskiej z pełnym wyżywieniem. Jurta może być 1-, 2- lub 3-osobowa.

Między nowoczesnymi pociągami firmowymi a zwykłymi pociągami dalekobieżnymi na terenie Rosji istnieją dość spore różnice w cenie, które na trasie o długości prawie 10.000 km mogą mieć decydujące znaczenie. Dlatego naszym Klientom indywidualnym oferujemy zawsze obie opcje. Tylko w niewielu wypadkach wybór pociągów jest ograniczony – przykładowo jeśli daty Państwa urlopu są ściśle określone i nie ma możliwości przełożenia terminu choćby o 1 dzień.

Podobnie duży wybór mają Państwo u nas w zakresie noclegów na trasie – w każdym miejscu i w każdej metropolii oferujemy trzy rodzaje noclegów: nasze pakiety ekonomiczne oznaczają noclegi w sprawdzonych hostelach lub kwaterach prywatnych, z którymi współpracujemy od wielu lat, przy wyborze pakietu standardowego nocują Państwo w każdym miejscu w hotelu 3*, a komfortowego – w hotelach 3*-4*. Wszystkie kwatery, hostele i hotele są dogodnie położone w centrum lub zapewniają szybki i prosty dojazd do centrum miasta i są idealnym punktem wypadowym na zwiedzanie we własnym zakresie. Wiemy jak bardzo ważne jest miejsce noclegu, o czym informujemy na naszej stronie https://kolej-transsyberyjska.pl/noclegi/ – zapraszamy!

Mogą Państwo zamówić u nas każdy odcinek trasy i każdą klasę biletową.

Wspólnie stworzymy indywidualną koncepcję podróży i zrealizujemy wycieczkę według Państwa pomysłu!

Zapytaj o wycieczkę:

Skontaktuj się z nami:

Print Friendly, PDF & Email

  • EYAND TRAVEL logografika