Wycieczka koleją z Moskwy do Władywostoku

Z przystankami czy bez?

Trasa kolejowa z Moskwy do Władywostoku to najdłuższy odcinek kolejowy świata. 9.259 km torów można pokonać na kilka sposobów: z grupą i polskim pilotem lub indywidualnie – z jednym przystankiem w połowie drogi nad Jeziorem Bajkał, z wieloma przystankami w syberyjskich i dalekowschodnich metropoliach takich jak Jekaterynburg, Nowosybirsk czy Ułan Ude lub całkowicie bez przystanków. Jednak nawet jadąc bezpośrednio mamy do dyspozycji dwa pociągi:

Pociąg firmowy Rossija nr 1/2

 • długość trasy: 9.259 km
 • jedzie przez: Niżny Nowogród
 • czas przejazdu: 6 dni i 22 minut
 • średnia prędkość: 70 km/h
 • liczba przystanków: 64
 • najdłuższy postój: 50 minut w Czycie
 • kursuje: 3x w tygodniu (pn, czw, sb)

Zwykły pociąg nr 99/100

 • długość trasy: 9.300 km
 • jedzie przez: Jarosław
 • czas przejazdu: 6 dni, 22 godziny i 31 minut
 • średnia prędkość: 63 km/h
 • liczba przystanków: 142
 • najdłuższy postój: 70 minut w Chabarowsku
 • kursuje: codziennie

Jak widać różnica w czasie przejazdu to prawie cała doba. Wynika ona w głównej mierze z innej liczby przystanków na trasie (142 lub 64) oraz długości postojów na stacjach. Pociąg nr 99/100 zatrzymuje się dużo częściej, a czas postoju na tych samych stacjach jest dłuższy niż w wypadku pociągu nr 1/2.

Dzieląc trasę na mniejsze odcinki, mamy do dyspozycji więcej pociągów – można wówczas tak dopasować połączenia, żeby pociąg dowiózł nas do danej miejscowości na trasie o wybranej godzinie, a odjazd zaplanować tak, żeby móc zwiedzić miasto i ewentualnie zanocować w hotelu przed kolejnym kolejowym odcinkiem.

Więcej informacji o rodzajach pociągów transsyberyjskich znajdą Państwo w zakładce Pociągi transsyberyjskie.

Od 15 lat specjalizujemy się w przejazdach liniową Koleją Transsyberyjską i chętnie doradzimy Państwu i pomożemy przeżyć podróż zgodnie z Państwa życzeniami, możliwościami i potrzebami.

Oferujemy wycieczki koleją liniową, gdzie nie ma możliwości dostosowania rozkładu jazdy do Państwa dat podróży. Można jednak skroić wyprawę w wybranym przez Państwa terminie w taki sposób, żeby spełniła ona Państwa życzenia i oczekiwania.

Podróżowanie po świecie uniemożliwia nam nadal trwająca nieustannie ogólnoświatowa epidemia. Polecamy jednak zapoznać się już teraz z różnymi opcjami i wariantami podróży, tak, żeby później wybrać tylko termin wyprawy i cieszyć się już teraz na ten jedyny w swoim rodzaju urlop, jakim jest przejazd na najdłuższym odcinku kolejowym świata z Moskwy do Władywostoku!

Wycieczka grupowa do Władywostoku

Planowanie dalekich podróży na rok 2021 jest nadal bardzo utrudnione. Aby jednak ułatwić Państwu podjęcie decyzji, pozwolić rozmarzyć się i snuć dalekosiężne plany turystyczne, rozpisaliśmy już w marcu tego roku termin naszej grupowej wycieczki Koleją Transsyberyjską do Władywostoku:

04.09.-18.09.2021

Wycieczka trwa 15 dni i kosztuje 2.795 € od osoby w pokoju dwuosobowym w hotelach i przedziale 4-osobowym we wszystkich pociągach na trasie. Na naszej stronie https://kolej-transsyberyjska.pl/wycieczka/vvoplt/ znajdą Państwo szczegółowe informacje, w tym dokładny plan podróży, zdjęcia pociągów, wagonów i hoteli oraz składniki ceny.

Nasze grupy liczą maksymalnie 20 osób + pilot, zwykle są to mniejsze grupy kilkunastoosobowe. Wylot jest tym razem z Berlina. Można oczywiście startować z Warszawy, czy jakiegokolwiek innego miasta na całym świecie i spotkać się z grupą w moskiewskim hotelu. Polecamy jednak opcję wylotu razem z grupą, gdyż nie tylko nam, ale i również Państwu ułatwi to znacznie logistykę spotkania i całego wyjazdu.

W programie przewidujemy klasycznie dwa przystanki na trasie: pierwszy po 3 dniach podróży pociągiem w Irkucku i drugi w stolicy Burjacji Ułan Ude. Oczywiście w programie jest pobyt nad Jeziorem Bajkał, w tym rejs po jeziorze. Celowo nie dodaliśmy więcej przystanków, ponieważ wycieczka Koleją Transsyberyjską przez ponad 9.000 km przez całą Rosję jest już i tak bardzo zróżnicowana, atrakcyjna i intensywna. Wszystkie inne stacje syberyjskie są bardzo podobne, a perełki architektoniczne zgromadzone w moskiewskim Złotym Pierścieniu, takie jak Niżny Nowogród, czy oddalony nieco dalej Kazań lepiej zobaczyć podczas kolejnej wyprawy łącząc ją np. z Wenecją Północy – St. Petersburgiem.

Szczegółowo program naszych wycieczek grupowych do Władywostoku obejmuje następujące atrakcje:

– Kreml i Plac Czerwony
– rejs po rzece Moskwie
– wycieczka moskiewskim metrem
– panorama stolicy ze Wzgórz Worobiowych
– Uniwersytet Moskiewski – jedna z Siedmiu Sióstr Stalina
– rejs statkiem po Jeziorze Bajkał
– Muzeum Bajkalskie
– punkt widokowy Szczyt Czerski
– skansen w Talcy
– miasto Irkuck
– stolica Burjacji Ułan Ude i największa głowa Lenina na świecie
– fakultatywna wycieczka do największego klasztoru buddyjskiego w Rosji w Iwolgiński
– Władywostok – największy port rosyjski na Pacyfiku
– wycieczka na Wyspę Rosyjską

Oczywiście sam przejazd pociągiem transsyberyjskim przez równinną Syberię, wzdłuż Jeziora Bajkał, następnie przez Republikę Burjacji i Rosyjski Daleki Wschód to też jedna z głównych atrakcji każdej wycieczki Koleją Transsyberyjską! Podczas podróży do Władywostoku towarzyszyć Państwu będzie również świadomość, że właśnie odbywają Państwo podróż najdłuższą koleją świata pokonując prawie 10.000 km koleją!

Wycieczka indywidualna do Władywostoku

Wycieczkę indywidualną można odbyć w dowolnie wybranym terminie, jest też wiele różnych opcji przejazdu. Nie ma konieczności dostosowania swojego urlopu do terminów grupowych, jedyne ograniczenie to rozkład jazdy liniowych pociągów transsyberyjskich. Połączenia kolejowe między Moskwą a Władywostkiem są dostępne codziennie, konieczne jest zatem tylko dogranie godzin odjazdu i przyjazdu do poszczególnych miejscowości na trasie. Wystarczy podać nam ramy czasowe, abyśmy mogli ułożyć atrakcyjny plan podróży spełniający Państwa oczekiwania.

Na naszej stronie opublikowaliśmy już kilka przykładów wycieczek indywidualnych do Władywostoku, które mogą posłużyć jako inspiracja do stworzenia własnej trasy i własnej koncepcji wycieczki:

VVO -> jest to klasyczna 14-dniowa wycieczka z przystankiem w Irkucku i pobytem nad Jeziorem Bajkał

VVOUUE -> 15-dniowa wyprawa z dodatkowym przystankiem w Ułan Ude

VVOALL -> wycieczka do Władywostoku z wieloma przystankami po drodze

Wszystkie wymienione wyżej atrakcje naszych grupowych programów powinny znaleźć się także w planie wycieczki indywidualnej. Ponadto jest jeszcze wiele dodatkowych opcji i możliwości – przykładowo mogą Państwo przedłużyć o kilka dni swój pobyt nad Bajkałem i pojechać dodatkowo na Wyspę Olchon. Można także dodać przystanki między Moskwą a Irkuckiem – jest to najdłuższy na trasie kolejowy odcinek trwający prawie 4 dni. Osoby mające czas i budżet na więcej przystanków mogą wysiąść dodatkowo np. w Jekaterynburgu, Kazaniu, czy Nowosybirsku, zanocować tam, zwiedzić miasto i następnego dnia ruszyć w dalszą podróż. Po dotarciu do Władywostoku można pojechać z naszym biurem dalej do Japonii, Pekinu, czy Korei Północnej.

W każdym mieście jest do wyboru wiele dobrych miejsc noclegowych, z których przynajmniej kilka możemy szczególnie polecić i dostosować rodzaj kwatery do Państwa budżetu. Nawet ogromnej metropolii, jaką jest Moskwa możemy zaoferować przystępne cenowo, wygodne i bardzo dobrze zlokalizowane hostele i hotele. Między Moskwą a Władywostokiem kursuje kilka rodzajów pociągów, w których można wykupić trzy rodzaje biletów. To zatem my dopasowujemy szczegóły do Państwa życzeń i możliwości, a nie Państwo swoje marzenia i życzenia do naszych wymagań.

Jako doświadczeni specjaliści od przejazdów transsyberyjskich chętnie doradzimy Państwu i pomożemy ułożyć plan wycieczki w taki sposób, żeby spełniała ona Państwa wymagania i zarazem była dostosowana do Państwa możliwości budżetowych – dlatego zwykle dla każdej trasy przejazdu oferujemy trzy rodzaje pakietów:

Pakiet ekonomiczny – oznaczający podróż w wagonie sypialnym 3 klasy i noclegi w dobrych hostelach i kwaterach prywatnych w centrum miast.

Pakiet standardowy – oznaczający podróż w przedziale 4-osobowym 2 klasy i noclegi w dobrych 3* hotelach w centrum miast.

Pakiet komfortowy – oznaczający podróż w przedziale 2-osobowym 1 klasy i noclegi w dobrych 3*-4* hotelach w centrum miast.

Oczywiście pakiety można ze sobą kombinować. Przykładowo możliwy jest przejazd w przedziale 2-osobowym 1 klasy i noclegi w hostelach lub odwrotnie. Za dopłatą możliwe jest także wykupienie całego przedziału 4-osobowego dla 3 osób lub przedziału 2-osobowego dla 1 osoby.

Między nowoczesnymi pociągami firmowymi a zwykłymi pociągami dalekobieżnymi na terenie Rosji istnieją dość spore różnice w cenie, które na trasie o długości prawie 10.000 km mogą mieć decydujące znaczenie. Dlatego naszym Klientom indywidualnym oferujemy zawsze obie opcje. Tylko w niewielu wypadkach wybór pociągów jest ograniczony – przykładowo jeśli daty Państwa urlopu są ściśle określone i nie ma możliwości przełożenia terminu choćby o 1 dzień.

Podobnie duży wybór mają Państwo u nas w zakresie noclegów na trasie – w każdym miejscu i w każdej metropolii oferujemy trzy rodzaje noclegów: nasze pakiety ekonomiczne oznaczają noclegi w sprawdzonych hostelach lub kwaterach prywatnych, z którymi współpracujemy od wielu lat, przy wyborze pakietu standardowego nocują Państwo w każdym miejscu w hotelu 3*, a komfortowego – w hotelach 3*-4*. Wszystkie kwatery, hostele i hotele są dogodnie położone w centrum lub zapewniają szybki i prosty dojazd do centrum miasta i są idealnym punktem wypadowym na zwiedzanie we własnym zakresie. Wiemy jak bardzo ważne jest miejsce noclegu, o czym informujemy na naszej stronie https://kolej-transsyberyjska.pl/noclegi/ – zapraszamy!

Mogą Państwo zamówić u nas każdy odcinek trasy i każdą klasę biletową.

Wspólnie stworzymy indywidualną koncepcję podróży i zrealizujemy wycieczkę według Państwa pomysłu!

Zapytaj o wycieczkę:

Skontaktuj się z nami:

Print Friendly, PDF & Email

 • EYAND TRAVEL logografika