3-tygodniowa wycieczka do Pekinu 2022

 • Moskwa - największe miasto w Europie

  Moskwa - największe miasto w Europie
 • Niżny Nowogród - architektoniczna perełka

  Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej w Niżnym Nowogrodzie
 • Jekaterynburg - miejsce pamięci ostatniej rodziny carskiej

  Cerkiew na Krwi w Jekaterynburgu
 • Nowosybirsk - "stolica" Syberii

  Dworzec Główny w Nowosybirsku
 • Koleją Transsyberyjską z Nowosybirska do Irkucka

  Jednotorowy szlak transmongolski
 • Jezioro Bajkał - perła Syberii

  Widok na Port Bajkał z Piku Czerskiego
 • Koleją Transsyberyjską z Irkucka do Ułan Bator

  Kolej Transsyberyjska Irkuck - Ułan Ude
 • Nocleg w jurcie mongolskiej

  Jurta mongolska w Parku Narodowym Terelj
 • Koleją Transsyberyjską z Ułan Bator do Pekinu

  Kolej Transsyberyjska Moskwa - Pekin
 • Pekin i Mur Chiński

  Wycieczka do Muru Chińskiego z Pekinu

*** Wycieczka została odwołana***

Cena:

Termin:
Dni:
Nazwa:
Pociągiem:
Grupa:
Pilot:.
….

Trasa:

4.330 €

01.09.-21.09.2022
21
PENPLT
7.622 km
min 10 / max 25
polski
z/do Warszawy

Moskwa
Niżny Nowogród
Jekaterynburg
Nowosybirsk
Irkuck
Listwianka/Bajkał
Ułan Bator
Park Terelj
Opcja: Karakorum
Pekin
Mur Chiński

Obecnie przy zapisie nie jest wymagana zaliczka.

 • Atrakcje

 • Moskwa, Ułan Bator, Pekin – trzy stolice, trzy metropolie, trzy kultury
 • podróż liniowymi pociągami Kolei Transsyberyjskiej
 • Niżny Nowogród – architektoniczna perełka
 • Jekaterynburg – przystanek w syberyjskim mieście uniwersyteckim, miejscu mordu na rodzinie carskiej w 1918 roku
 • Nowosybirsk – przystanek w stolicy Syberii
 • Jezioro Bajkał – perła Syberii, najgłębsze i najstarsze jezioro na świecie
 • Skansen Talcy – świadectwo architektury bajkalskiej
 • Park Narodowy Gorkhi-Terelj – nocleg w jurcie mongolskiej na łonie natury 65 km od Ułan Bator
 • Karakorum – opcjonalna 2-dniowa wycieczka po Mongolii
 • Mur Chiński i grobowce dynastii Ming – całodniowa wycieczka z Pekinu (90 km)

Moskwa

(1) Zbiórka na lotnisku w Warszawie, lot do Moskwy. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Wycieczka metrem moskiewskim, podczas której zobaczą Państwo wybrane najciekawsze stacje i przekonają się dlaczego określane są one mianem podziemnych pałaców. Dziś zwiedzą Państwo także Plac Czerwony i okolice. Nocleg w Moskwie.

(2) Zwiedzanie Kremla. Przewidziany jest również spacer po słynnej historycznej ulicy Arbat znanej z piosenek Bułata Okudżawy, przy której zamieszkiwał także Aleksander Puszkin. Następnie rejs po rzece Moskwiewycieczka na Wzgórza Worobiowe, skąd rozciąga się piękna panorama rosyjskiej stolicy i rzeki Moskwy. Będzie można też przyjrzeć się z bliska jednej z Siedmiu Sióstr Stalina – ogromnemu budynkowi Moskiewskiego Uniwersytetu Łomonosowa. Powrót do hotelu, kolacja powitalna i nocleg.

Niżny Nowogród

(3) Przed południem odjazd pociągiem Lastoczka do Niżnego Nowogrodu (4-godziny). Na miejscu transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek. Hotel jest położony centralnie, będzie można zatem udać się jeszcze dziś na pierwszy „obchód” po mieście. Z pewnością zachwyci Państwa jego malownicze położenie nad Wołgą i liczne historyczne i nowoczesne budowle.

(4) Zwiedzanie z przewodnikiem: Niżny Nowogród nie bez powodu nazywany jest często architektoniczną mekką Rosji: zwiedzą dziś Państwo okazałą starówkę i nowogrodzki Kreml będący autorstwem Aristotele Fioravanti z Bolonii – tego samego włoskiego architekta, który zaprojektował moskiewski Kreml. Po południu będzie czas na odświeżenie się i wypoczynek w zaciszu pokoju hotelowego. Wieczorem odjazd pociągiem do Jekaterynburga.

Jekaterynburg

(5) Przyjazd do Jekaterynburga wieczorem około godz. 21.00. Transfer do hotelu, czas wolny na odpoczynek i prysznic.

(6) Dziś zwiedzą Państwo Jekaterynburg – miasto położone u stóp gór Uralu i miejsce urodzenia Borysa Jelcyna. Zobaczymy m.in. Sobór Aleksandra Newskiego i słynną Cerkiew na Krwi wybudowaną w miejscu, w którym zamordowana została ostatnia rodzina carska. Dla chętnych zorganizujemy wycieczkę do Ganina Jama – miejsca pochówku rodziny carskiej. Po południu będzie można odpocząć i odświeżyć się w pokoju hotelowym. Późnym wieczorem odjazd pociągiem do Nowosybirska.

Nowosybirsk

(7) Późnym wieczorem przyjazd do Nowosybirska, zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek po podróży.

(8) Zwiedzanie Nowosybirska: niepisanej stolicy Syberii. To syberyjskie miasto powstało wprawdzie dopiero pod koniec XIX wieku i nie posiada tym samym wielu historycznych budowli i zabytków, jednak jest typową syberyjską metropolią – inną od tradycyjnych dużych miast rosyjskich takich jak Niżny Nowogród czy Moskwa. Zwiedzimy główne atrakcje miasta, w tym Katedrę Al. Newskiego i Dworzec Główny – największy dworzec na trasie Kolei Transsyberyjskiej.  Po południu możliwa będzie wycieczka do miasteczka uczonych i uczelni – Akademgorodok. Możliwe też będzie wyciszenie się w pokoju hotelowym. Późnym wieczorem odjazd pociągiem do Irkucka.

(9) Ten dzień spędzą Państwo w pociągu przemierzając kolejne tysiąc kilometrów przez Syberię – krajobrazy staną się jednak nieco bardziej urozmaicone.

Irkuck, Listwianka, Jezioro Bajkał

(10) Rano przyjazd do Irkucka, odbiór z dworca i transfer do Listwianki – miejscowości położonej bezpośrednio nad Jeziorem Bajkał. Dziś zwiedzą Państwo Muzeum Bajkalskie, w programie przewidziana jest także wycieczka na Kamień Czerskiego (300 m n.p.m.). Rozciąga się stąd piękna panorama Jeziora Bajkał i rzeki Angary. Nazwa szczytu upamiętnia polskiego zesłańca i geologa Jana Czerskiego. Czas wolny i nocleg w Listwiance.

(11) Dziś czeka Państwa 2-godzinny rejs po Jeziorze Bajkał oraz zwiedzanie przepięknie położonego skansenu Talcy – świadectwa dawnej architektury bajkalskiej. Po powrocie do Irkucka zwiedzą Państwo miasto. Nocleg w Irkucku.

(12) Wcześnie rano transfer na dworzec i odjazd pociągiem do Ułan Bator. Podróż pociągiem przez rosyjską Republikę Buriacji, a następnie mongolskie stepy i pustkowia.

Ułan Bator, Park Narodowy Gorkhi-Terelj

(13) Rano przyjazd do Ułan Bator. Po śniadaniu i zwiedzeniu głównych zabytków miasta (w programie m.in. klasztor Gandan i Plac Suche Batora) przejazd do Parku Narodowego Gorkhi-Terelj (65 km), gdzie czeka Państwa obiad w zaciszu przepięknej przyrody. Po odpoczynku zwiedzą Państwo rezerwat. Możliwość przejażdżki konnej. Kolacja i nocleg w jurtach mongolskich na terenie Parku Narodowego Terelj.

(14) Dzień wolny w Parku Terelj z pełnym wyżywieniem. Możliwe będą piesze wycieczki i odpoczynek przed powrotem do gwarnego Ułan Bator i dalszą podróżą. Nocleg w jurtach mongolskich.

Uwaga – zamiast dnia wolnego i pobytu w Parku Terelj możliwa jest opcjonalnie 2-dniowa wycieczka po Mongolii (szczegóły poniżej).

(15) Około południa powrót do Ułan Bator. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na zakupy lub samodzielną wycieczkę po mieście. Nocleg w hotelu w centrum miasta.

(16) Wczesnym rankiem odjazd pociągiem do Pekinu, przejazd pociągiem przez mongolskie stepy i pustkowia, niedaleko Pustyni Gobi.

Opcjonalnie: 2-dniowa wycieczka po Mongolii

Uwaga – 14 i 15 dnia możliwa jest alternatywnie 2-dniowa wyprawa terenowa po Mongolii z lokalnym przewodnikiem w języku angielskim, podczas której można zobaczyć wszystkie trzy typowe dla Mongolii i przeciwstawne krajobrazy: pustynię, step i góry. Podczas wyprawy przewidziane jest zwiedzanie ruin Karakorum – byłej mongolskiej stolicy (klasztoru Erdene Zuu), wydmy Elsen Tasarhai i klasztoru Ovgont Khiid oraz nocleg w jurtach mongolskich niedaleko Karakorum. Wyprawa kosztuje 390 € od osoby. Lokalny przewodnik odbierze chętnych z Parku Terelj. Następnego dnia wieczorem po zakończeniu wyprawy zostaną Państwo odwiezieni do hotelu w Ułan Bator, gdzie będzie już czekała grupa z polskim pilotem.

Pekin, Mur Chiński

(17) Po południu przyjazd do Pekinu, transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży, czas wolny, nocleg w hotelu w centrum miasta.

(18) Dziś zwiedzą Państwo Zakazane Miasto (dawny pałac cesarski), Świątynię Nieba i słynny Plac Tian’anmen. Wieczorem będzie możliwość przespacerowania się pekińskimi uliczkami wśród słynnych hutongów i skosztowania wspaniale przyrządzonych oryginalnych chińskich potraw w lokalnych knajpkach i restauracjach. Nocleg w Pekinie.

(19) Całodniowa wycieczka do Muru Chińskiego i grobowców dynastii Ming połączona z obiadem. Dobrze zachowany i odrestaurowany fragment muru znajduje się 90 km od miasta. Kolacja pożegnalna i nocleg w Pekinie.

(20) Dzień wolny w Pekinie do dyspozycji Uczestników: można go spędzić samodzielnie na zakupach, indywidualnym zwiedzaniu wybranego muzeum lub spacerze po pekińskich hutongach, można też wziąć udział w wycieczce fakultatywnej do Pałacu Letniego – kompleksu parkowo-pałacowego będącego miejscem letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing i jednym z najlepszych przykładów chińskiej sztuki ogrodowej. Podczas wycieczki zobaczymy także Stadion Narodowy i Pływalnię Olimpijską znaną również jako Water Cube – obiekty zbudowane specjalnie na potrzebę Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku.

(21) Transfer na lotnisko, lot powrotny do Warszawy. Pożegnanie z pilotem wycieczki na lotnisku w Warszawie.

Wagony

Wagon 2 klasy

Schemat wagonu 2 klasy

Pociągi

Wycieczka odbywa się pociągami liniowymi. Grupa podróżuje w wagonie sypialnym 2 klasy z przedziałami 4-osobowymi. Możliwe jest wykupienie całego przedziału dla 1, 2 lub 3 osób.

Między Moskwą a Niżnym Nowogrodem przewidziany jest 4-godzinny przejazd szybkim dziennym pociągiem Lastoczka.

Każdy wagon dysponuje dwoma toaletami z umywalką. Dostępny jest także bezpłatny samowar z gorącą wodą. Więcej informacji o pociągach i wagonach, które dla Państwa wybieramy na naszej stronie: Wybór pociągów.

Hotele

W każdym miejscu na trasie nocują Państwo w dobrych 3* hotelach. Przy wyborze miejsc noclegowych największe znaczenie mają dla nas: idealne położenie, dobre śniadanie i czyste pokoje. Wiemy bowiem, jak ważne są te właśnie trzy czynniki podczas wycieczek objazdowych. Jakie dokładnie hotele wybieramy i czym kierujemy się przy ich wyborze dowiedzą się Państwo na naszej stronie Noclegi na trasie transsyberyjskiej.

 • Moskwa, hotel Izmailovo

  Moskwa, hotel Izmailovo
 • Widok z okna hotelu Izmailovo

  Moskwa, widok z hotelu Izmailovo
 • Dwójka w hotelu Izmailovo

  Pokój jednoosobowy w hotelu Izmailovo w Moskwie
 • Jedynka w hotelu Izmailovo

  Pokój dwuosobowy w hotelu Izmailovo w Moskwie
 • Izmailovo, wejście do pokoju

  Wejście do pokoju w hotelu Izmailovo w Moskwie
 • Listwianka nad Bajkałem, hotel Mayak

  Listwianka nad Bajkałem - hotel Majak
 • Dwójka w hotelu Mayak

  Pokój dwuosobowy w hotelu Majak w Listwiance
 • Jedynka w hotelu Mayak

  Pokój jednoosobowy w hotelu Majak w Listwiance
 • Irkuck, hotel Imperia

  Irkuck, hotel Imperia
 • Dwójka w hotelu Imperia

  Pokój dwuosobowy w hotelu Imperia w Irkucku
 • Jedynka w hotelu Imperia

  Pokój jednoosobowy w hotelu Imperia w Irkucku
 • Ułan Bator, hotel Khuvsgul Lake

  Ułan Bator, hotel Khuvsgul Lake
 • Dwójka w hotelu Khuvsgul Lake

  Pokój dwuosobowy w hotelu Khuvsgul Lake w Ułan Bator
 • Pekin, hotel Jade Garden

  Pekin, hotel Jade Garden
 • Lobby w hotelu Jade Garden

  Lobby hotelu Jade Garden w Pekinie
 • Restauracja w hotelu Jade Garden

  Restauracja w hotelu Jade Garden w Pekinie
 • Dwójka w hotelu Jade Garden

  Pokój dwuosobowy w hotelu Jade Garden w Pekinie

Usługi wliczone w cenę:

☑ bilet lotniczy klasy ekonomicznej z Warszawy do Moskwy
☑ bilet lotniczy klasy ekonomicznej z Pekinu do Warszawy
☑ bilet kolejowy z Moskwy do Niżnego Nowogrodu na pociąg dzienny Latoczka (miejsce siedzące)
☑ bilety kolejowe z Niżnego Nowogrodu do Pekinu zgodnie z trasą (przedziały 4-os.)
☑ 12 noclegów w hotelach 3* w pokojach 2-osobowym zgodnie z trasą
☑ 2 noclegi w tradycyjnych jurtach mongolskich
☑ 14x śniadanie, 2x obiad, 4x kolacja, w tym słynna kaczka pekińska
☑ wszystkie konieczne transfery (z/na dworzec/lotnisko)
☑ transfer z Irkucka do Listwianki (ok. 65 km) + transfer powrotny
☑ transfer z Ułan Bator do Parku Terelj (ok. 65 km) + transfer powrotny
☑ 2-godzinny rejs po Jeziorze Bajkał
☑ opieka wykwalifikowanego polskiego pilota podczas całej trasy
☑ obsługa lokalnych przewodników
☑ bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
☑ Transsyberyjski Pakiet Podróżnika (informacje praktyczne)
☑ ubezpieczenie od kosztów leczenia za granicą KL do 30.000 €
☑ ubezpieczenie NNW do 15.000 zł
☑ wiza rosyjska, mongolska i chińska, w tym opłaty konsularne

Opcje dodatkowe:

☑ jurta i pokoje 1-osobowe w hotelach na całej trasie: 565 €
☑ przedział 4-osobowy do wyłącznej dyspozycji 1 osoby: 3.960 €
☑ przedział 4-osobowy do wyłącznej dyspozycji 2 osób: 1.320 €
☑ przedział 4-osobowy do wyłącznej dyspozycji 3 osób: 440 €
☑ wycieczka do Ganina Jama (dzień 6): 65 €
☑ wycieczka do Akademgorodok (dzień 8): 60 €
☑ jazda konna z instruktorem w Mongolii: 45 € / 4 h
☑ 2-dniowa wyprawa terenowa po Mongolii: 390 €
☑ dodatkowy program w Pekinie (dzień 20): 69 €
☑ ubezpieczenie kosztów rezygnacji: 2,76% ceny wycieczki

Wszystkie dopłaty podane są od osoby.

Koszty dodatkowe:

✗ wyżywienie podczas podróży pociągiem
✗ inne (nie wymienione wyżej) posiłki
✗ zwyczajowe napiwki

Ważne informacje

Zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej na 60 dni przed terminem podróży (późniejsze zgłoszenia nie są wykluczone). Niezależnie od terminu wyjazdu polecamy jednak wcześniejsze zgłoszenie (najpóźniej w styczniu), gdyż ze względu na dużą liczbę zgłoszeń pod koniec i na początku roku zwykle listy są zamykane już na początku lutego.

Oferta jest ważna wyłącznie w wypadku zgłoszenia się na wycieczkę wymaganej liczby uczestników. W wypadku niezgłoszenia się wymaganej liczby uczestników osoby, które zgłosiły swoje uczestnictwo w imprezie mają prawo do przepisania się na drugi termin lub odzyskania wszystkich wpłat wniesionych na poczet imprezy. Istnieje także możliwość skorzystania z oferty indywidualnej w tym samym terminie (bez polskiego pilota) – cena imprezy może ulec zmianie.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania i/lub zmian w programie mających na celu poprawienie jakości oferowanych usługi/lub podyktowanych koniecznością dostosowania trasy i programu do pogody, aktualnej sytuacji na miejscu destynacji, zmian ze strony przewoźników i/lub zmian rozkładu jazdy pociągów i/lub w wypadku zaistnienia innych okoliczności mających wpływ na przebieg imprezy.

W programie podany został w każdym wypadku czas lokalny. Rozkład jazdy oraz wysokość opłat konsularnych mogą ulec zmianie.

W pociągach dostępny jest wagon restauracyjny. Prysznice są płatne i dostępne w oddzielnym wagonie, jednak nie we wszystkich pociągach.

Mogą Państwo zamówić u nas każdy odcinek trasy i każdą klasę biletową.

Wspólnie stworzymy indywidualną koncepcję podróży i zrealizujemy wycieczkę według Państwa pomysłu!

Zapytaj o wycieczkę:

Skontaktuj się z nami:

Print Friendly, PDF & Email

 • EYAND TRAVEL logografika