Mongolia otwiera granice od 1 maja

  • Obozowisko jurt na Pustyni Gobi

Do tej pory rząd mongolski chcąc uniknąć natłoku turystów planował otwarcie granic dopiero po sezonie letnim 2021. Niedawno krążyły słuchy o otwarciu Mongolii na turystów jeszcez przed słynnym festiwalem Nadaam, czyli na początku lipca. Dziś podano do informacji publicznej, że rząd mongolski planuje otworzyć granice już 1 maja.

Poinformował o tym wicepremier, szef Państwowej Komisji Nadzwyczajnej S. Amarsaykhan. Na spotkaniu z przedstawicielami branży turystycznej w zeszłym tygodniu premier L. Oyun-Erdene wyraził swoje stanowisko w sprawie podjęcia wszelkich możliwych działań w celu umożliwienia wznowienia normalnej działalności branży turystycznej. Jednocześnie wspomniał, że „rząd aktywnie działa na rzecz otwarcia granicy od 1 maja, które nastąpi, o ile zdecydowana większość mieszkańców Mongolii zostanie do tego czasu zaszczepiona i umożliwione zostaną odpowiednie warunki sanitarno-epidemiologiczne organów rządowych i sektora prywatnego”.

W tym celu sprawdzane są obecnie wszystkie graniczne punkty kontrolne pod kątem zapewnienia odpowiednich standardów sanitarno-higienicznych. Wicepremier zapewnił również, że wszystkie znaczące instytucje i organizacje będą w przyszłości zapewniać szkolenia w tym zakresie.

Trzymamy mocno kciuki!

Mogą Państwo zamówić u nas każdy odcinek trasy i każdą klasę biletową.

Wspólnie stworzymy indywidualną koncepcję podróży i zrealizujemy wycieczkę według Państwa pomysłu!

Zapytaj o wycieczkę:

Skontaktuj się z nami:

Print Friendly, PDF & Email

  • EYAND TRAVEL logografika