Czy warto zatrzymać się w Niżnym Nowogrodzie?

  • Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej w Niżnym Nowogrodzie

Niżny Nowogród jest piątym co do wielkości miastem rosyjskim. Jest malowniczo położony u zbiegu Oki i Wołgi – 380 km na wschód od Moskwy. Jest to z całą pewnością jedno z najpiękniejszych miast w Rosji, znane jako architektoniczna mekka dla miłośników sztuki. Wspaniała zabytkowa starówka i mnóstwo cennych architektonicznie nowoczesnych budynków składa się na unikatowy charakter tego uroczego miasteczka.

W Niżnym Nowogrodzie mieści się ponad 600 historycznych i architektonicznych pomników i budowli. Jest to miasto kultury i nauki. Mieszczą się tu liczne muzea, historyczne kościoły, monumentalne radzieckie budowle oraz piękne zadbane parki. Fascynujące są okolice tego miasta i jego historia.

Główną atrakcją miasta jest kultowy Kreml, zbudowany na początku XVI wieku przez tego samego włoskiego architekta Aristotele Fioravanti z Bolonii, który zaprojektował Kreml moskiewski. Długość Kremla Nowogródskiego jest w przybliżeniu taka sama jak Kremla moskiewskiego i wynosi około 2 km. Ogromny kompleks kremlowski otoczony jest 13 wieżami i murami o wysokości 12 m. Położenie Kremla w Niżnym Nowogrodzie u ujścia Wołgi i Oki jest również wyjątkowe i zapewnia odwiedzającym niezapomniane wrażenia. Podobnie jak w Moskwie, w kompleksie znajdują się ważne zabytki, budynki rządowe i kościoły.

Stare miasto w Niżnym Nowogrodzie składa się z dużej liczby budynków reprezentujących wiele epok – od XVII wieku po współczesność. Wiele stylów architektonicznych miesza się tutaj ze sobą (neobizantyk, barok, secesja). Historyczne budowle z wielu poprzednich epok mieszają się tutaj ze stalinowskimi monumentalnymi pomnikami . Wspaniały jest także jarmark w Niżnym Nowogrodzie – założony w 1817 roku był jednym z najważniejszych rynków handlowych w przedrewolucyjnej Rosji.

Mogą Państwo zamówić u nas każdy odcinek trasy i każdą klasę biletową.

Wspólnie stworzymy indywidualną koncepcję podróży i zrealizujemy wycieczkę według Państwa pomysłu!

Zapytaj o wycieczkę:

Skontaktuj się z nami:

Print Friendly, PDF & Email

  • EYAND TRAVEL logografika